در نشست تخصصی جهاددانشگاهی و شورای شهر اردبیل عنوان شد:

مساعدت جهاددانشگاهی در راه اندازی مرکز پژوهشی شورای اسلامی شهر اردبیل/ آینده پژوهی در رأس فعالیت های شورا باشد

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۰ کد : ۲۲۵۹۷ پژوهشی تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: استفاده از ظرفیت‌های پژوهشی جهاددانشگاهی، ایجاد مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر اردبیل تسریع می‌کند.
مساعدت جهاددانشگاهی در راه اندازی مرکز پژوهشی شورای اسلامی شهر اردبیل/ آینده پژوهی در رأس فعالیت های شورا باشد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، مهران اوچی اردبیلی چهارشنبه 19 شهریور در نشست تخصصی با رئیس شورای شهر اردبیل که با محوریت توسعه همکاری‌های مشترک پژوهشی برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: مرکز تخصصی مطالعات شهری جهاددانشگاهی اردبیل به عنوان بازوی همفکر می‌تواند در تصمیم‌سازی و ارائه راهکارهای خلاقانه عملی در جهت حل مشکلات و بهبود فرآیند‌های توسعه شهری تاثیر‌گذار عمل کند.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر اردبیل به رفع دغدغه‌های شهری کمک خواهد کرد، ادامه داد: با توجه به سبقه جهادانشگاهی در اجرای موفق طرح‌های پژوهشی در استان، این نهاد آمادگی دارد تا در فرآیندهای سیاست گذاری‌، برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌ها به مرکز پژوهشی شورای اسلامی شهر اردبیل کمک کند.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل اظهار کرد: مرکز تخصصی مطالعات شهری این نهاد به دنبال احصاء نیاز‌های مدیریت شهری از طریق طرح‌های مطالعاتی و پایش در استان است که همکاری جهاددانشگاهی با شورای اسلامی شهر می‌تواند در رفع مسائل و مشکلات شهر موثر واقع شود.

اوچی اردبیلی یادآور شد:  جهاددانشگاهی در سال های گذشته اقدام به تهیه بانک پژوهشگران حوزه مطالعات شهری کرده است که شورای شهر می‌تواند از آن در پیشبرد برنامه‌های مطالعاتی و تحقیقات خود استفاده کند.

وی با بیان اینکه این نهاد با توجه به نیاز استان در سه حوزه پژوهشی، گردشگری سلامت،کشاورزی و سلامت باروری فعالیت دارد، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر عملکرد جهاددانشگاهی استان اردبیل در حوزه گردشگری رشد چشمگیری داشته و توانسته است در امر خدمت‌رسانی و مطالعاتی، اعتماد مسئولان استانی را به توانمندی خود جلب کند.

در این نشست رئیس شورای شهر اردبیل ضمن قدردانی از اهتمام جهاددانشگاهی استان اردبیل به حوزه پژوهش، گفت: راه‌اندازی مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر اردبیل موجب توسعه این حوزه و بهره‌مندی از پتانسیل پژوهشگران در بخش‌های مورد نیاز در استان می‌شود.

جواد انصاری اظهار کرد: به یقین فعالیت این مرکز با همکاری جهاددانشگاهی استان گسترش خواهد یافت و توسعه اردبیل را رقم خواهد زد.

وی یادآور شد: جهاددانشگاهی در حوزه های پژوهش و فناوری سابقه درخشانی دارد که می‌تواند در پیشبرد اهداف و برنامه‌های این مرکز در شهر و شهرسازی موثر واقع شود.

رئیس شورای شهر اردبیل اظهار کرد: مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر اردبیل به افزایش سطح استفاده از نظرات علمی و عملی پژوهشگران در تصمیم‌گیری و مدیریت شهری کمک می‌کند و موجب آینده پژوهشی و ارائه طرح های عملیاتی در جهت توسعه اردبیل می‌شود.


نظر شما :