برگزاری وبینار آموزشی «مسائل و موضوعات مهم ازدواج» در جهاددانشگاهی اردبیل/ توجه به عوامل درونی در تشکیل خانواده امری ضروری است

۰۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۲ کد : ۲۰۸۱۷ فرهنگی
به مناسبت هفته ازدواج، وبینار آموزشی «مسائل و موضوعات مهم ازدواج» به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان اردبیل برگزار شد.
برگزاری وبینار آموزشی «مسائل و موضوعات مهم ازدواج» در جهاددانشگاهی اردبیل/ توجه به عوامل درونی  در تشکیل خانواده امری ضروری است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این وبینار مدرس دانشگاه‌های اردبیل، اظهار کرد: ازدواج دارای مجموعه‌ای از اهداف درونی و بیرونی است که در سایه آن می‌توان به نیازها پاسخ داد و مسیر زندگی را به طرز صحیحی طی کرد.

بهنام نیرومند با اشاره به اینکه ازدواج علاوه بر فواید جسمی، دارای فواید روحی و روانی است، تصریح کرد: آرامش، دوستی و محبت، مسئولیت پذیری، رشد و تکامل از جمله عوامل فردی و درونی ازدواج هستند و تداوم نسل، تشکیل خانواده، حفظ عفت و حیای فردی و اجتماعی و تکمیل دین از فواید مهم اجتماعی ازدواج به شمار می‌رود.

وی افزود: در تشکیل خانواده باید به عوامل درونی بیشتر توجه شود زیرا این عوامل معیار و خواسته‌های افراد از طرف مقابل را شکل می دهد.

این روانشناس با بیان اینکه استعدادها برای بروز، رشد و تکامل نیاز به محیط امن و آرامش دارند، یادآور شد: ازدواج در رشد شخصیّت افراد تأثیر بسزایی دارد و می‌تواند فرصتی برای تبادل اندیشه‌ها و در نتیجه رشد عقلانی، اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی زن و مرد باشد.

نیرومند با اشاره به اینکه توجه به دلایل و پایه های ازدواج و انتخاب همسر، امری مهم برای موفقیت در تشکیل زندگی مشترک است، خاطرنشان کرد: برای داشتن زندگی موفق، فهم و شناخت توقعات، انتظارات و خواسته های طرف مقابل از اهمیت بالایی برخوردار است که این امر با توجه به فرهنگ فردی و اجتماعی افراد امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه یادگیری مهارت‌های لازم برای ازدواج، پیش زمینه آغاز یک زندگی مشترک است، اضافه کرد: این مهارت‌ها کمک می‌کند تا به یک شناخت صحیح از طرف مقابل دست یابند و نسبت به نیازهای همسر  خود آگاه‌تر شوند.

مدرس دانشگاه‌های اردبیل ادامه داد: توجه به معیار‌های ازدواج موجب افزایش همدلی، توجه به احساسات یکدیگر، توانایی حل مسئله و تصمیم گیری به منظور مدیریت بحران‌ها، ایجاد تعاملات و روابط بهتر با همسر می‌شود.

 


نظر شما :