در جلسه بررسی زمینه‌های همکاری بین جهاددانشگاهی و میراث‌فرهنگی شهرستان اردبیل عنوان شد؛

ارتقاء مهارت‌های حوزه صنایع دستی با همکاری جهاددانشگاهی اردبیل

۲۶ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۲ کد : ۱۹۰۶۰ آموزشی
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اردبیل، گفت: با همکاری جهاددانشگاهی اردبیل، مهارت‌های حوزه صنایع دستی ارتقاء می‌یابد.
ارتقاء مهارت‌های حوزه صنایع دستی با همکاری جهاددانشگاهی اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، محمدرضا شایقی، دوشنبه 26 خردادماه، در جلسه بررسی زمینه‌های همکاری فی مابین با جهاددانشگاهی استان اردبیل، با بیان این مطلب افزود: بر اساس تفاهم‌نامه همکاری بین جهاددانشگاهی و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، جهاددانشگاهی با وورود علمی و آموزشی به حوزه صنایع دستی استان، می‌تواند بستر مناسب را برای توسعه اشتغال و ایجاد درآمد شاغلین و علاقه‌مندان این حوزه فراهم کند.

وی با اشاره به پیشینه صنایع دستی در استان اردبیل و احصاء نیازهای این حوزه، ادامه داد: برای حفظ میراث‌ فرهنگی و هنری باید ضمن ترویج تولید آثار ارزشمند، به تربیت هنرمندان جدید و توانمندسازی شاغلین این حوزه پرداخته شود.

در این جلسه سرپرست معاونت آموزشی جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه آموزش‌های این نهاد در راستای اشتغال‌زایی و ارتقاء مهارت‌های نیروی انسانی انجام می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم با رشد و توسعه این صنایع ارزشمند، گام‌ موثری در جهت ایجاد فرصت‌های ‏شغلی برداشته شود و جایگاه واقعی این صنعت در استان و کشور حفظ و ارتقا یابد.

بهرنگ کوهی تصریح کرد: جهاددانشگاهی استان اردبیل با پنج مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت خود در سطح استان، آماده همکاری برای برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز در حوزه صنایع دستی، میراث فرهنگی و بوم‌گردی است.


نظر شما :