در جلسه مشاوران بانوان دستگاه‌های اجرایی اردبیل عنوان شد:

ایجاد اشتغال پایدار، راهکار رفع مشکلات اقتصادی خانواده هاست / شناسایی۳۰۰ پیشران برای همکاری در اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در اردبیل

۲۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۷ کد : ۱۲۲۶۳ تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
ابعاد اجرای طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در جلسه مشاوران بانوان دستگاه‌های اجرایی شهرستان اردبیل در فرمانداری مورد بررسی قرار گرفت.
ایجاد اشتغال پایدار، راهکار رفع مشکلات اقتصادی خانواده هاست / شناسایی۳۰۰ پیشران برای همکاری در اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این جلسه مشاور امور بانوان و خانواده فرمانداری اردبیل گفت: توانمندسازی افراد و ایجاد اشتغال پایدار از راهکارهای مناسب برای رفع مشکلات اقتصادی خانواده‌ها است.

لیلا حضرتی با بیان اینکه زنانی هستند که بار تمام مسئولیت‌های زندگی را بر دوش می‌کشند و این امر موجب افزایش فقر، آسیب‌های اجتماعی و افسردگی در این افراد می‌شود، افزود: امیدواریم عملیاتی کردن طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در رفع مشکل اشتغال زنان و ارتقاء سلامت روح و روان آنان موثر واقع شود.

وی مهارت، آموزش و اشتغال را از دغدغه های زنان سرپرست خانوار عنوان و تصریح کرد: مهمترین دغدغه فکری زنان سرپرست خانوار تأمین هزینه‌های زندگی است که با توانمندسازی و ایجاد اشتغال می‌توان از آنها حمایت کرد.

مشاور امور بانوان و خانواده فرمانداری اردبیل، مشاوران بانوان دستگاه های اجرایی را حلقه وصل زنان سرپرست خانوار به نهادهای متولی اشتغال و آموزش دانست و از آنان خواست نسبت به شناسایی و معرفی این افراد برای شرکت در برنامه های توانمندسازی و مهارت افزایی اهتمام ویژه ای داشته باشند.

 

  • طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در اردبیل، روزنه ورود به چرخه اشتغال

در این جلسه مدیر دفتر تجاری‌سازی و اشتغال جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه اتصال به بازار، خرید مواد اولیه و فروش محصولات تولیدی از دغدغه‌های مشاغل خانگی است، اظهارکرد: جهاددانشگاهی به عنوان مجری طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" بعد از ارائه مشاوره و آموزش‌های لازم،  از طریق پیشرانان طرح، زمینه اتصال آنان را به بازار فراهم می‌کند.

مهران محمدی با بیان اینکه این طرح راهی برای مهارت‌‌افزایی برای ورود به چرخه اشتغال است، یادآور شد: خروجی این طرح، تولید محصول با بهره‌گیری از هدایت، آموزش و مشاوره‌های مناسب توسط زنان سرپرست خانوار خواهد بود.

وی به وجود 14 هزار و 658 زن سرپرست خانوار در استان اشاره و تصریح کرد: با پایش جهاددانشگاهی استان اردبیل‌ با توجه به مزیت‌های استانی، 9 رشته شغلی و جامعه هدف این طرح در شهرستان‌های اردبیل، خلخال، کوثر، نمین و سرعین شناسایی شده است.

محمدی، جهاددانشگاهی را حلقه واسطه ای بین کارفرما و دستگاهای اجرایی متولی اشتغال در استان دانست و اضافه کرد: این طرح با هدف توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و با همکاری جهاددانشگاهی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل و کارفرمایی اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل اجرا می‌شود.

وی از شناسایی 300 پیشران موفق و ملی برای اجرای این طرح خبر داد و گفت: در حال حاضر صنایع دستی چرم، صنایع فلزی، دوخت لباس، فرش و تابلو فرش، بافته‌های داری و غیر داری، پرورش مرغ بومی، پاپیه ماشه و تولید گیاهان دارویی از جمله رشته‌های شناسایی شده است که مورد استقبال زنان استان اردبیل قرار گرفته است.

 در پایان این جلسه ضمن پاسخگویی به سوالات شرکت کنندگان مقرر شد مشاوران بانوان دستگاه‌های اجرای شهرستان با هماهنگی مشاور امور بانوان فرمانداری اردبیل و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل همکاری سازنده ای با دبیرخانه طرح انجام دهند.


نظر شما :