در دیدار معاون آموزشی جهاددانشگاهی و مدیرکل امور بانوان استانداری اردبیل عنوان شد:

اختصاص ۴۰ درصد از سهم ۲ هزار نفری طرح ملی مشاغل خانگی استان به زنان

۲۲ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۳ کد : ۱۲۲۰۳ تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
معاون آموزشی جهاددانشگاهی و رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان گفت: جهاددانشگاهی اردبیل با اجرای طرح‌های توانمندسازی، دو هزار و صد و دو نفر را ساماندهی و وارد چرخه بازار و اشتغال خواهد کرد.
اختصاص ۴۰  درصد از سهم ۲ هزار نفری طرح ملی مشاغل خانگی استان به زنان

 به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، محمدصادق بیجندی دوشنبه 22 مهرماه در دیدار با مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استان اردبیل با بیان این مطلب افزود: اولویت اصلی در طرح ملی "توسعه مشاغل خانگی" شبکه سازی و تیم سازی و همچنین شناسایی بازار فروش برای عرضه محصولات و ارائه خدمات است.

وی با بیان اینکه در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی سهم استان اردبیل دو هزار نفر است، یادآور شد: با شبکه‌سازی درست و هدفمند و استفاده از پتانسیل پیشران‌های ملی و استانی می‌توان زمینه خوبی را برای توسعه اشتغال و بازار فراهم کرد.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی و رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان با اشاره به اینکه در طرح‌های توانمندسازی افراد، وابسته به تسهیلات و چرخه حمایتی نمی‌شوند، اضافه کرد: در حال حاضر فروشگاه‌هایی در حال راه‌اندازی است تا افراد توانمند بتوانند محصولات خود را به راحتی به بازار عرضه کند.

بیجندی یکی از مشکلات محصولات خانگی را برند‌سازی عنوان و خاطرنشان کرد: طرح توسعه مشاغل خانگی بستر خوبی برای توسعه روند اقتصادی استان‌ها فراهم خواهد کرد.

وی با بیان اینکه برای جهاددانشگاهی افتخار است تا بتواند در کشور نقش آفرینی کند، یادآور شد: در این طرح هدف تنها ایجاد شغل نیست بلکه توانمندسازی برای رسیدن به اشتغال پایدار است.

بیجندی با قدردانی از اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل، از اختصاص ۴۰ درصد از سهمیه ۲هزار نفری استان اردبیل در طرح ملی مشاغل خانگی به حوزه زنان بویژه زنان سرپرست خانوار خبر داد و از جهاددانشگاهی اردبیل خواست تمام تلاش خود را برای تحقق اهداف طرح به کار گیرد.

  • جهاددانشگاهی با توجه به ظرفیت‌ها و نیاز استان به عرصه‌های مختلف ورود می کند

در این دیدار مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استان اردبیل گفت: در طرح "توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار" پیشرانها با جهت‌دهی درست به جامعه هدف می‌توانند بسیاری از مشکلات اشتغال استان را رفع کنند.

فریبا محمدلو با بیان اینکه جهاددانشگاهی اردبیل برنامه‌های توسعه‌ای خوبی برای استان دارد، افزود: با توجه به اجرای بهینه طرح‌های واگذار شده توسط این نهاد، اعتماد دستگاه‌های اجرایی استان برای واگذاری طرح‌های مختلف به جهاددانشگاهی استان اردبیل جلب شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته و سالجاری، دفتر امور بانوان و خانواده استان اردبیل و جهاددانشگاهی کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی مهارت افزایی و توانمندسازی خوبی در سطح استان برگزار کردند، یادآور شد: در حال حاضر پیگیری خوبی در جهت اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار توسط جهاددانشگاهی استان انجام گرفته است که امیدواریم اجرای این طرح توسعه اشتغال استان را رقم زند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استان اردبیل اجرای این طرح را عامل مؤثری در بهبود وضعیت زنان سرپرست خانوار دانست و افزود: با توجه به روند رو به رشد آسیب‌های اجتماعی در کشور، این طرح می‌تواند علاوه بر کاهش این آسیب‌ها، مشکلات اقتصادی استان‌ها را نیز رفع کند.

محمدلو ادامه داد: جهاددانشگاهی استان اردبیل مجموعه فعال و برنامه محور است و با توجه به ظرفیت‌های موجود و نیاز استان به عرصه‌های مختلف ورود می کند و در جهت رفع آن گام برمی‌دارد.


نظر شما :