در کارگاه آموزشی " آشنایی با اوراق خزانه اسلامی و اسناد تسویه " عنوان شد:

آشنایی مدیران دستگاه‌های اجرایی با ابزارهای تامین مالی ضرورت دارد

۱۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۸ کد : ۱۱۹۶۸ آموزشی تاپ خبر
به همت جهاددانشگاهی استان و با همکاری استانداری اردبیل، کارگاه آموزشی "آشنایی با اوراق خزانه اسلامی و اسناد تسویه"یک‌شنبه ۱۴ مهرماه در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار شد.
آشنایی مدیران دستگاه‌های اجرایی با ابزارهای تامین مالی ضرورت دارد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این کارگاه، رئیس مرکز مدیریت بدهی‌ها و دارایی‌های مالی و عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: در حال حاضر یکی از ابزارهای تامین مالی در بخش عمومی، تعیین و تکلیف بدهی‌ها، تسویه و پرداخت‌ها استفاده از اوراق و اسناد خزانه است.

مهدی بنانی با بیان اینکه ضرورت دارد مدیران کل دستگاه‌های اجرایی، ذیحساب‌ها و مدیران مالی و با ابزارهای تامین مالی آشنا باشند تا بتوانند به تعهدات خود به خوبی عمل کنند، اظهارکرد: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از اعتبارات طرح‌های عمرانی و تملک سرمایه‌ای از طریق اسناد خزانه تامین می‌شود لذا لازم است تمامی مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان با این ابزارها آشنا و از آن برای پیشبرد امور خود استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه در چند سال اخیر ابزار‌های تامین مالی چون اوراق تسویه خزانه و اسناد خزانه اسلامی برای تعیین و تکلیف بدهی سنواتی در کشور استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این کارگاه فراهم کردن زمینه آشنایی مدیران دستگاه‌های اجرایی و مسئولان مالی با اوراق تسویه خزانه و اسناد خزانه اسلامی و همچنین پاسخ دهی به ابهامات در استفاده از این ابزارها است.

مدرس کارگاه آموزشی "آشنایی با اوراق تسویه خزانه و اوراق مالی اسلامی" ادامه داد: به یقین این کارگاه به بهبود فرآیند‌های طراحی شده در این ابزارهای مالی و رفع نواقص احتمالی برای اثربخشی بهتر خواهد انجامید.

بنانی با اشاره به اینکه این دوره‌ در دو سال اخیر در تمام استان‌های کشور اجرا شده است، اضافه کرد: جهاددانشگاهی اردبیل با نیازسنجی مناسب برای برگزاری این کارگاه، جامعه هدف را به خوبی شناسایی کرده بود و به بهترین شکل آن را برگزار کرد.

وی اظهار کرد: بهتر است این دوره در اوایل سال اجرای بودجه و اواخر سال برای بررسی میزان بازخورد و حل ابهامات، در استان ها برگزار شود.


نظر شما :