در دیدار رئیس جهاددانشگاهی استان و شهردار اردبیل عنوان شد:

احداث مجتمع سلامت مطابق با اهداف شهرداری اردبیل است/ گسترش همکاری‌های جهاددانشگاهی و شهرداری اردبیل برای توسعه گردشگری سلامت

۰۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۰ کد : ۱۱۶۳۹ تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: احداث مجتمع سلامت جزء اولویت‌های جهاددانشگاهی است و این امر می‌تواند فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و گردشگری استان را ارتقا دهد.
احداث مجتمع سلامت مطابق با اهداف شهرداری اردبیل است/ گسترش همکاری‌های جهاددانشگاهی و شهرداری اردبیل برای توسعه گردشگری سلامت

به گزارش روابط عمومی جهادانشگاهی استان اردبیل، مهران اوچی اردبیلی چهارشنبه 3 مهرماه در دیدار با شهردار اردبیل با بیان این مطلب افزود: جهاددانشگاهی با شناسایی مناسب ظرفیت‌های گردشگری استان، احداث و راه‌اندازی مجتمع سلامت را پیگیری می‌کند که تسریع روند اجرای آن، همکاری متولیان را می‌طلبد.

وی با اشاره به اهمیت گردشگری به عنوان محور توسعه استان، تصریح کرد: جهاددانشگاهی با راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری گام‌های مثبتی در جهت رفع نیاز استان برداشته است و در حال حاضر توسعه فعالیت‌ها و تهیه فضای فیزیکی مناسب و استاندارد برای این بخش نیاز به همکاری و حمایت دستگاه‌های اجرایی دارد.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیش از 30 درصد تردد‌ها از مرز بیله سوار به قصد سلامت انجام می‌گیرد به همین خاطر راه‌اندازی مجتمع سلامت توسط جهاددانشگاهی علاوه بر ارائه خدمات به زوجین نابارور می‌تواند مشکلات کشورهای همسایه را نیز برطرف کند و حوزه توریسم سلامت استان توسعه دهد.

اوچی اردبیلی یادآور شد: ایجاد مجتمع سلامت علاوه بر فراهم کردن فضای مناسب و استاندارد برای ارائه خدمات درمان ناباروری، زمینه خوبی را برای بومی سازی و ورود این نهاد به حوزه سلول درمانی و مطالعه و ارائه خدمات درمانی بیماری سرطان را نیز فراهم می‌کند.

در این دیدار شهردار اردبیل گفت: شهرداری اردبیل همکاری‌های لازم را با جهاددانشگاهی استان در جهت احداث مجتمع سلامت که به منظور توسعه گردشگری استان انجام می‌گیرد خواهد کرد.

حمید لطف‌اللهیان با بیان اینکه راه‌اندازی این مجتمع می‌تواند ظرفیت ارزشمندی برای استان باشد و نیاز مردم را برطرف سازد، اظهارکرد: با توجه به مهیا شدن زیرساخت‌ و قابلیت خوبی در مجموعه تفریحی و گردشگری دریاچه شورابیل توسط شهرداری اردبیل و طرح توجیهی جهاددانشگاهی اردبیل برای احداث مجتمع سلامت، قطعا بستر خوبی برای اجرای این طرح وجود دارد.

وی با بیان اینکه پروژه‌های پیش‌بینی شده در مجموعه تفریحی و گردشگری دریاچه شورابیل در راستای ارتقاء سلامت عمومی و سطح زندگی مردم است، ادامه داد: احداث و راه‌اندازی مجتمع سلامت توسط جهاددانشگاهی استان مطابق با اهداف شهرداری اردبیل است.

شهردار اردبیل تصریح کرد: نیازسنجی و برنامه‌های جهاددانشگاهی بسیار مناسب پایه‌ریزی شده است و با توجه به قابلیت و ظرفیت خوبی که در این نهاد وجود دارد می‌تواند در توسعه استان تاثیرگذار عمل کند.

لطف‌اللهیان خاطرنشان کرد: شهرداری اردبیل در طرح عمرانی شورابیل کلیه زیرساخت‌های لازم را برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و همچنین سلامت فراهم کرده است که جهاددانشگاهی نیز می‌تواند در این راستا فعالیت خود را در جهت توسعه استان گسترش دهد.


نظر شما :